Jaki zlewozmywak do szafki narożnej? Poradnik o tym, co sprawdza się najlepiej!

Żadna w pełni wyposażona kuchnia nie obejdzie się bez zlewozmywaka. W końcu poza kluczową dekoracyjną rolą ma on ogromny wpływ na ogólny poziom funkcjonalności tego pomieszczenia. Pomysłów na ustawienie mebli jest naprawdę wiele, a jak wiadomo, aby było praktycznie, przestrzeń powinna być odpowiednio zagospodarowana. Z tego względu rozmieszczenie poszczególnych elementów nigdy nie powinno być efektem przypadku. Przez pewien czas jednym z polecanych rozwiązań był zlew dedykowany do montażu w szafce narożnej – jednak czy rzeczywiście jest to dobry pomysł? Dziś przyjrzymy się tej kwestii z bliska i podpowiemy Ci, jakie warianty produktowe najlepiej sprawdzają się w kuchni z narożną zabudową oraz co warto wziąć pod uwagę podczas dokonywania zakupów.

Do jakiego stylu zlew w szafce narożnej pasuje najbardziej?

Każdy, kto jest na etapie urządzania czy remontowania swojej kuchni stara się zadbać o każdy nawet najmniejszy szczegół, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Schody zaczynają się pojawiać, gdy jesteśmy zmuszeni zdecydować się na zlewozmywak do szafki narożnej, czyli dość rzadko spotykane rozwiązanie, ale często jedyne możliwe z uwagi na niedostateczną ilość miejsca. Dobra wiadomość jest taka, że w zależności od designu zlewu jesteśmy w stanie dopasować jego wygląd do niemal każdego stylu wnętrza – bez względu na to, czy preferujemy aranżacje minimalistyczne, nowoczesne, czy te inspirowane stylem boho lub skandynawskim.

Zlewozmywak do szafki narożnej a funkcjonalność pomieszczenia – czy jedno wyklucza drugie?

Powszechnie słyszy się, że zamontowany zlew na szafce narożnej znacznie zmniejsza poziom funkcjonalności kuchni. Uważa się go za mało praktyczną opcję, która ostatecznie sprawdza się wyłącznie tam, gdzie pierwszorzędną rolę odgrywa zmywarka, a on jest jedynie dopełnieniem aranżacji. Natomiast fani tego typu wariantów zlewozmywaków z pewnością zgodzą się z faktem, że i w ich przypadku jesteśmy w stanie wyszczególnić kilka zalet. 

  • Pierwsze i zapewne najważniejsze jest to, że montaż armatury w narożniku szafki pozwala domownikom wykorzystać fragment kuchni, który najczęściej pozostaje niezagospodarowany. Dzięki tej decyzji można zyskać dodatkową wolną przestrzeń na pozostałej części blatu, która posłuży jako miejsce do przygotowywania posiłków lub zostanie przeznaczona na inny niezbędny w kuchni element. 
  • Drugą korzyścią jest możliwość zdecydowania się na zlewozmywak o nieco większych rozmiarach, nawet w sytuacji, w której nasza kuchnia ma nieznaczny metraż.

Czarny zlewozmywak granitowy jednokomorowy Laveo Trzynastka to model, który z łatwością wkomponuje się w stylistykę zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz.

Czy zlew w szafce narożnej jest wygodny?

Za jeden z największych mankamentów zlewu w narożnej szafce uznaje się niski poziom komfortu podczas korzystania z niego. Głównie chodzi o to, że nie ma możliwości, aby w tym samym czasie używała go więcej niż jedna osoba – jeśli jesteś zwolennikiem wspólnego zmywania, podczas którego ktoś z Twoich bliskich zajmuje się wycieraniem naczyń, to z pewnością nie będzie to dla Ciebie dobre rozwiązanie. 

Kolejną kwestią, którą należy uwzględnić podczas rozważania zakupu tego wariantu produktu, jest trudność zagospodarowania szafki pod zlewem narożnym. Najczęściej ustawia się pod nim kosz na śmieci, jednak w tym przypadku dobranie odpowiedniego rozmiaru, a jednocześnie wykorzystanie całej wolnej przestrzeni będzie bardzo kłopotliwe, zamiast tego można ewentualnie spróbować przeznaczyć tę szafkę na domowe wyroby czy detergenty, a kosz umieścić gdzieś indziej.

Jaki zlewozmywak do szafki narożnej sprawdzi się najlepiej?

Jeśli chcesz, aby w Twojej kuchni znalazł się zlew w szafce narożnej, już na samym wstępie powinieneś zrezygnować z wyboru klasycznego modelu wzbogaconego o dwie komory – jego montaż może być po prostu niemożliwy z uwagi na niedostateczną ilość miejsca. Nie oznacza to, jednak że nie ma innego wariantu produktu, który mógłby spisać się na medal. Mowa oczywiście o jednokomorowych zlewozmywakach, które charakteryzują się niewielkim rozmiarem i klasycznym kwadratowym bądź okrągłym kształtem. Z pewnością zastanawiasz się, dlaczego warto zdecydować się na jeden z wyżej wymienionych – otóż sprawa wygląda następująco:

  • po pierwsze – występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy jest w stanie dopasować go do swoich potrzeb oraz ilości wolnej przestrzeni w kuchni;
  • po drugie – w zależności od preferencji klient może wybrać nie tylko kształt produktu, ale także tworzywo oraz kolor;
  • po trzecie – zawsze należy myśleć przyszłościowo i funkcjonalnie, a w tym przypadku wybór standardowego wariantu produktu da Ci mnóstwo możliwości, gdy tylko zdecydujesz się na dokonanie zmian w kuchennej aranżacji.

Okrągły zlewozmywak granitowy jednokomorowy Laveo Dafne w kolorze czarnym to praktyczne rozwiązanie do kuchni, w których najczęściej korzysta się ze zmywarki lub metraż pomieszczenia jest niewielki.

Czy warto rozważyć zakup zlewozmywaka do szafki narożnej w kształcie litery “L”?

Z pewnością natknąłeś się także na zlewozmywak do szafki narożnej 90x90 czy jakiejkolwiek innej, który swoim kształtem przypominał literę “L” – opcja ta ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, natomiast to, co jest kluczowe i należy mieć na uwadze, to fakt, że blat musi być w specjalny sposób przygotowany do montażu. Wszelkie łączenia powinny zostać zabezpieczone w innym razie może dojść do podmakania. 

Kolejna kwestia dotyczy braku uniwersalności – jeśli raz zdecydujesz się na taki zakup, to musisz mieć świadomość, że tego zlewu nie będziesz w stanie zamontować w żadnym innym miejscu. Jest to szczególnie ważne dla miłośników kuchni z piękną zabudową i szafkami aż do sufitu, którzy z uwagi na ten fakt sięgają najczęściej po klasyczne rozwiązania.

Złoty zlewozmywak stalowy jednokomorowy Laveo Marmara zachwyci każdego miłośnika nowoczesnego wzornictwa i dość nietypowego wykończenia wnętrz.

Praktyczny i designerski zlew w szafce narożnej – o czym należy pamiętać, aby rzeczywiście taki był?

Podczas szukania do swojej kuchni wymarzonego zlewu do szafki narożnej należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników, które będą decydować o poziomie zadowolenia z zakupu. Na samym początku powinieneś zastanowić się, czy zlewozmywak jednokomorowy będzie dla Ciebie wystarczający – w tym samym momencie musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w Twojej kuchni będzie znajdować się zmywarka. Oczywiście nie da się pominąć kwestii rozmiaru produktu, w końcu im mniejsza przestrzeń, tym mniejsze możliwości rozplanowania przestrzeni. 

Nadszedł czas by skupić się na aspektach związanych nieco bardziej z designem produktu i jednocześnie mamy dla Ciebie świetną wiadomość! Nasz sklep z armaturą Frapeti posiada w swojej ofercie szereg modnych zlewozmywaków, które powstają z najwyższej klasy materiałów – sprawdź sam:

Bez względu na to, jaki efekt wizualny chcesz otrzymać, a także, w jakim stylu została urządzona Twoja kuchnia, z naszą pomocą jesteś w stanie wybrać wariant, który poza swoją praktyczną rolą, stanie się także dekoracyjnym uzupełnieniem aranżacji.

Mamy nadzieję, że po takiej dawce wiedzy i Ty już wiesz, w którą zakupową stronę powinieneś pójść i co lepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

Zobacz inne wpisy:

Wężyki do baterii – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Wężyki przyłączeniowe do baterii kuchennej – jakie powinny być?

Jaki zlewozmywak wybrać? TOP 10 kranów do kuchni

Porysowany zlew granitowy – jak usunąć rysy i co może zapobiec ich powstawaniu?